Upravit stránku

MOTOCh – Most – 14.-16.7.2017

Uplynulý víkend se ORT Racing Team zúčastnil plánovaného závodu v Mostě. Původně se jednalo o závod seriálu Moto CH, který však pro nedostatek financí musel šampionát zrušit a tak se pořádání zhostil Autoklub ČR, Slovenská federace a samotný Autodrom Most. Z našeho pohledu je obrovská škoda, že šampionát Moto CH takto předčasně skončil neboť jimi pořádaný první podnik na slovenském Slovakiaringu, zařadil náš tým jako jeden z nejpovedenějších závodů vůbec a to jak organizačně tak i profesionalitou a zájmem o nás jezdce. Nezbývá než doufat, že Autoklub ČR nenechá „českou silnici“ v úpadku ve kterém se za poslední roky nachází a najde cestu k tomu, aby mohl pořádat a v budoucnu pořádal šampionát Mistrovství České Republiky tak, jak bychom si zasloužili a my jezdci pak jezdili v opět hojném počtu bojovat o mistrovské body.

300 Zatáček Gustava Havla – Hořice v Podkrkonoší – 20.-21.5.2017

Ve dnech 20. a 21.5. se ORT Racing Team zúčastnil pro něho domácího podniku 300 Zatáček Gustava Havla. Jelikož firma ORT Nový Bydžov spol. s r.o., která podporuje ORT Racing Team je i generálním sponzorem hořických zatáček, přípravy už byly v proudu od poloviny týdne. V pátek tým prošel administrativní a technickou přejímkou a dokončovali se také přípravy na motocyklech. Přestože předpověď počasí neukazovala nic dobrého, nakonec počasí nebylo tak špatné a celý víkend nespadla kapka.

MOTOCh – Slovakia Ring (SVK) – 28.-30.4.2017

Uplynulý víkend se jezdci týmu ORT Racing zůčastnili prvního závodu šampionátu Moto CH, při kterém se jede i Mistrovství České republiky. V pátek všichni jezdci bojovali s nepřízní počasí a dá se říci, že až na pár jedinců za celý den nikdo nevyjel. Všichni tři jezdci využili také jen pár kol pro seznámení se s tratí a hlavně pro vyzkoušení si né zrovna ideálních podmínek na trati. Sobota pak už byla o něčem jiném! Trénink, kvalifikace a závod.

JARNÍ CENA BRNA 21.-23.4.2017

Ve dnech 21.4 – 23.4. 2017 ORT Racing Team odstartoval další sezónu. První závod se konal na Masarykově okruhu v Brně pod názvem Jarní cena Brna. Celé tři dny se všichni jezdci a účastníci závodů potýkali s ne zrovna jarním počasím. Nakonec však počasí relativně vyšlo, i když teploty se spíše podobaly těm zimním. Všichni tři jezdci ORT racing teamu po celý závodní víkend předváděli velice pěkné výkony, které přizpůsobily hlavně podmínkám tratě, kdy teplota asfaltu se pohybovala od 4 do 20°C.