Upravit stránku

Honza Novotný

Rodák z Hořic, Honza Novotný, se od útlého věku pohybuje v okolí závodů. Vše začalo u motokrosu, ale později se přes kamaráda dostal k silničním závodním motorkám jako mechanik, kde vystřídal několik týmů. Ve 30ti letech se naskytla příležitost si to vyzkoušet i jako jezdec. Půjčil si motorku od kamaráda, odjel na ní 2,5 sezony a za podpory manželky si splnil sen  -  pořídil si svůj vlastní závodní speciál.
Za svůj největší úspěch považuje celkové 3. místo v Mistrovství ČR v roce 2015 ačkoli, dle jeho slov, ten nejlepší závod si užil v roce 2017 v rámci šampionátu Mistrovství ČR na Slovakiaringu, kdy si po fantastickém souboji s kamarády Oldou Podlipným a Michalem Savinkovem vybojoval 2. místo.
K ORT racing týmu se dostal náhodou, při změně zaměstnání se postupem času domluvil s majitelem fy ORT a nynějším šéfem Zdenkem Ortem, že spojí společnou vášeň a zábavu s propagací firmy a tak vznikl v roce 2015 ORT racing tým.

Úspěchy:


 Michal Savinkov

Michal pochází z hořické závodnické líhně. Už jako malý kluk se chodil dívat na závody, často ho sebou brával děda, který je už asi 40 let činovníkem na 300 ZGH. Od malička se pohyboval mezi různými „stroji“, první motorku si pořídil Sport Production a svůj první závod si odjel právě v Hořicích, v roce 2005 na domácích „Zatáčkách“ ve třídě 125 SP.
Pod „nohama“ mu dodnes prošlo mnoho dalších, Yamaha, Honda 600, Honda 125.  
Od roku 2015 je členem závodního týmu ORT Racing tym pod vedením Zdenka Orta.
Za svůj největší úspěch považuje vítězství na okruhu 300ZGH v roce 2015.

 

Úspěchy:


Zdeněk Ort - manažer týmu