Upravit stránku

Ve dnech 6. - 8.4. 2018 ORT Racing Team odstartoval další sezónu.
První závod se konal na Masarykově okruhu v Brně pod názvem Jarní cena Brna.

Celé tři dny se jelo za sucha a dá se říci za slunečného počasí. Studený vítr byl pak jen asi jedinou stinnou stránkou závodů. Organizačně každý rok lépe a lépe uspořádané závody tak dopadli alespoň v našich očích dobře.

Všichni tři jezdci týmu se představili stejně jako v uplynulé sezóně ve třídách GP125 a do 600ccm. A jak to celé dopadlo? Páteční a sobotní tréninky probíhaly celkem dle plánu. Pořadateli se povedlo naplnit opravdu  maximální propustnost tratě v jednotlivých třídách, což je na jednu stranu fantastické, ale samozřejmě velké rozdíly jezdců a i sloučení několika druhů tříd mělo vliv na opravdu velký provoz na trati a spousty předjíždějících manévru, které někdy nebyly úplně bezpečné. Ale jak se říká, je to pro všechny stejné a každý se s tím musí nějak poprat.

Ve třídě GP125 byla jako tomu je každý rok malá účast a tak došlo ke sloučení 4 tříd, což mělo díky velikým výkonovým rozdílům jednotlivých motocyklů dopad na roztrhání jednotlivých tříd a dá se říci, že start vždy  rozhodl o vývoji závodu. Nicméně sobotní závod třídy GP125 byl ve čtvrtém kole přerušen z důvodu kolize dvou jezdců a tak Michalovi Savinkovi uteklo druhé místo opravdu o kousek a díky započítanému průjezdu třetího kola se umístil na 3 místě. Jan Novotný pak dokončil závod na místě 5. Manažer týmu Zdenek Ort vlétl do letošní sezóny tak trochu rovnýma nohama. Myslím si, že asi 14 dní před závodem se rozhodl, že tedy pojede. Zajistil licenci, motorku, oprášil kombinézu a jelo se. A jel opravdu parádně !!! V kvalifikaci obsadil 13. místo ze 47 jezdců s časem téměř o 2 sekundy rychlejším než bylo jeho dosavadní maximum. Nechal za sebou zvučná a známá jména českého road racingové silnice a tak celému týmu dělal opravdu velikou radost. Sobotní závod pak dokončil na fantastickém 12. místě.
Neděle se pak ubírala relativně podobným vývojem. Ve třídě GP125 předvedl fantastickou jízdu Michal Savinkov, který o pouhých 0,161s prohrál souboj na cílové čáře s Chrisem Mayerem s opravdu velmi rychlou Hondou. Honza Novotný pak dokončil závod opět na 5. místě.  Závod do 600 ccm byl ovlivněn změnou počasí. Zdeněk Ort zvažoval jakou směs pneumatik zvolit pro závod a jelikož v době přípravy motocyklu bylo veliké chladno, zvolili jsme středně tvrdou směs. Bohužel pro nás, se před závodem prokousalo sluníčko ven a teplota asfaltu šla nahoru. Díky tomu pneumatika neměla ideální podmínky a Zdenek se tak potýkal v prvních kolech závodu se špatnou přilnavostí a propadl se z 13 výchozí pozice až na 16. Následně začal sbírat ztracené pozice zpět a když došlo k chystanému předjíždějícímu manévru Michala Dokoupila, přední pneumatika neunesla to, co po ní náš závodící manager požadoval a prostě vzdala svoji úlohu. Byl z toho pád na přední kolo. Naštěstí se nic strašného nestalo a Zdeněk odešel jak se říká po svých.

Celý tým děkuje za podporu svým rodinám, partnerům, kamarádům, fanouškům a pořadatelům a budeme se těšit na další závody.
V neposlední řadě patří poděkování všem fotografům za nádherné záběry, které jsou použity v galerii pod článkem. Na dalším závodě se u nás zastavte ve stanu.