Upravit stránku

Marek Červený

Nar. 1980, Hradec Králové

Marek Červený bydlí nedaleko Hořic  v Podkrkonoší.  Pochází z „motocyklové“ rodiny, kdy k závodění kdo přivedl jeho táta a bratr. Motocyklovým závodům se věnuje bezmála 25 let. Svůj první závod odjel v roce 1993 v České Lípě.

Marek je jedním  z nejlepším českých road racingových závodníků.  V současné době startuje na BMW C1000RR.

V termínu od 16. do 19. listopadu 2017 se na čínské trati v Macau rozjede již 64. ročník Grand Prix.. Stejně jako loni, i letos do Číny míří Marek Červený, kterého čeká druhý start v této GP. Marek sem jede po velice úspěšné sezóně v českém road racingu a také po zisku titulu vicemistra ve třídě Superbike v mezinárodním road racingovém šampionátu (IRRC).

 

Největší úspěchy


Filip Salač

Nar. 2001, Mladá Boleslav

Filip pochází z motocyklové rodiny. Největší podporu má ve svém otci, který mu už ve 2 letech koupil jeho první motorku – minibike. Od této chvíle začal s tréninky a závoděním. Jeho rodina ho dnes provází na všech trénincích, závodech.
Od roku 2016 závodí v seriálu Red Bull MotoGP Rookies Cup, který ho přivedl na taková místa jako je Jerez a Aragon ve Španělsku a samozřejmě Brno v rodné zemi. 5. místo v Aragonu považuje za svůj nejlepší závod v sezoně.
Jeho velkými vzory jsou Valentino Rossi, Dani Pedrosa, Maverick Vinales a Nicky Hayden.
Závodění je jeho život, pokud zrovna nesedí na motorce, rád jezdí na kole, hraje fotbal, hokej nebo tenis.

Největší úspěchy